یکشنبه سی و یکم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

به قلم : محمود مرادی نراقی

کارشناس ارشد علوم سیاسی

علمای علم سیاست  جامع ترین تعریفی که برای علم سیاست دارند این است : علم سیاست علم کسب قدرت و ماندن در آن  است  

داستان از اینجا شروع شد که محمود شکرایی کاریکاتوریست اراکی کاریکاتور نماینده  مردم اراک درمجلس شورای اسلامی  را کشیده و در یک هفته نامه محلی (( هفته نامه امیر )) آن را چاپ کرد . نماینده محترم هم چون در قدرت بود احساس کرد   باید او را کمی ادب کند تا درسی باشد برای بقیه افراد منتقد ، لذا بر علیه او طرح شکایت کرده، در نهایت او را محکوم به  تحمل ۲۵ ضربه شلاق می کند .

حرف من این است اگر این سیاستمدار اراکی تنها دو واحد علم سیاست در دور افتاده ترین واحدهای دانشگاهی این مملکت یا همان شهر زادگاه خودشان آشتیان پاس می کرد متوجه می شد که در قرن ۲۱  منشاء قدرت معادله پیچیده ای است بین داشتن اطلاعات و ارتباطات....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
جمعه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

عضو فراکسيون اصولگرايان مجلس اقدام روزنامه ايران در انتشار مطلبي عليه مجلس را با هدف تخريب نمايندگان عنوان کرد و گفت: متاسفانه روزنامه دولت به دنبال بر هم زدن و تخريب فضاي آرام سياسي کشور بوده و سياست افزايش اختلافات بين قوا را دنبال مي کنند بر اين اساس ضرورت دارد قوه قضاييه و دادستان کل به عنوان مدعي‌العموم به اين موضوع ورود پيدا کرده و برخورد قاطع داشته باشند.

عباس رجايي با اظهار تاسف از اقدام روزنامه دولتي ايران مبني بر درج مطالبي عليه مجلس شوراي اسلامي، افزود: جاي تاسف دارد روزنامه‌اي که از بيت‌المال مسلمانان ارتزاق کرده و موظف به حرکت در چارچوب سياست‌هاي نظام و جهت‌گيري براي تنوير افکار عمومي به منظور دفاع از حيثيت نظام است با چنين اقدماتي درصدد تخريب مجلس برمي‌آيد....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

عصر ایران : در پی اعلام خبری از سوی رسانه ها مبنی بر باز پس گیری شکایت نماینده اراک از یک کاریکاتوریست، حجت الاسلام مظفری رئیس کل دادگستری استان مرکزی توضیحاتی در این باره ارائه کرد.

حجت الاسلام مظفری در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران با اشاره به اینکه شکایت از این کاریکاتوریست دارای دو جنبه قضایی بوده است گفت: در این پرونده جرائم تقسیم و پرونده تفکیک شده است به طوری که بخشی از پرونده مربوط به مدیر مسئول است که در دادگاه مطبوعات در حال رسیدگی است و بخش دیگر مربوط به شاکی خصوص علیه کاریکاتوریست به اتهام اهانت که در دادگاه جزائی رسیدگی شده و منتهی به صدور حکم شده نیز است.

وی افزود: طبق ماده استنادی 609 مجازات اسلامی این پرونده ارتباطی به قانون مطبوعات ندارد و در این پرونده شخص محکوم علیه به اتهام ترسیم کاریکاتور قرار نگرفته و به اتهام اهانت نیز قرار گرفته است و در این میان حکم محکومیت صادر شده ولی این حکم غیر منطقی است و در حال روند قانونی است....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

با دستگیری یکی از کار‌شناسان ارشد امورمالیاتی استان مرکزی پرونده اختلاس دو میلیارد تومانی یک کارمند دولت که چک‌های واریزی مودیان مالیاتی را به نفع خود برداشت می‌کرد در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اراک گشوده شد این پرونده تا ۲۱/۲/۹۱بیش از ۲۶۰ شاکی دارد.

«ورود ۸ فقره چک به سیستم مالی پرده از برداشت‌هایی غیرقانونی کارمند متخلف برداشت»

به گزارش ایلنا، احمدرضا احمدی بازپرس شعبه ۷ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اراک که رسیدگی به پرونده اختلاس دو میلیارد تومانی در اداره کل امور مالیاتی استان را در دست رسیدگی دارد در رابطه با چگونگی کشف این فساد مالی گفت....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

روزنامه جام‌جم نوشت:4 عضو یک باند تبهکاری به اتهام آزار و اذیت زنان، زورگیری، سرقت و تهیه و توزیع مواد مخدر در سطح شهر اراک، در پی عملیات ضربتی ماموران یگان امداد پلیس این شهر دستگیر شدند.

از چندی پیش شکایت‌های متعددی علیه سرکرده یک باند تبهکاری و همدستان او به اتهام قاچاق مواد مخدر، شرارت، زورگیری و سرقت در دستور کار پلیس اراک در استان مرکزی قرار گرفت. با تشکیل پرونده‌ای در این باره، تحقیقات پلیس برای دستگیری اعضای این باند آغاز شد. در ادامه معلوم شد، متهمان فراری علاوه بر این جرایم، چند زن جوان را با خودرو به بیابان‌های حومه شهر منتقل و پس از آزار و اذیت و سرقت اموالشان، آنها را رها کرده‌اند....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

نکته : یکی دو وبلاگ و سایت در اراک در بیانیه دیگری که چند روز پش منتشر کردند به نقل از لطفی تیتر زده بودند مرعوب فشارها نمی شوم!!!

عصرایران - در پی واکنش های گسترده اهالی رسانه به حکم محکومیت یک کاریکاتوریست اراکی ، نماینده اراک که شاکی پرونده بود ، اعلام کرد که شکایت خود را پس می گیرد. پیش از این سایت های خبری پربیننده کشور ، با صدور اطلاعیه ای خواستار لغو حکم شلاق کاریکاتوریست اراکی شده بودند.

احمد لطفی - نماینده اراک -  که این روزها کاریکاتور او در بسیاری از رسانه ها منتشر شده است در بیانیه ای اعلام کرد:"پیرو شکایت اینجانب از هفته نامه امیر به دلیل امور ناروایی که در این نشریه به بنده نسبت داده شده بود، دادگاه محترم کاریکاتوریست این هفته نامه را به تحمل 25 ضربه شلاق محکوم کرده است. چون هدف من نفی روش های غیر اخلاقی در نسبت دادن امور ناروا بوده، نه انتشار کاریکاتور بدین وسیله شکایت خود را نسبت به این هنرمند پس می گیرم ."

نکته جالب توجه این که دادگاه در خصوص متن ادعایی لطفی (منتشره در هفته نامه اراکی) ، حکمی جداگانه داده و درباره کاریکاتوریست هم حکم مجزای شلاق را صادر کرده بود و برخلاف اظهار نماینده اراک ، موضوع پرونده ، صرفاً مطلب منتشره در هفته نامه نبوده است و خود کاریکاتور نیز موضوع بررسی بوده است. معنی سخن لطفی این است که بدون این که او شکایتی از کاریکاتور داشته باشد ، دادگاه همین طوری آن را بررسی کرده و حکم به شلاق داده است(!) که قطعاً ادعایی خالی از اصول حقوقی است مگر این که دادستان اعلام جرم کرده باشد که چون کاریکاتور مذکور فاقد وصف مجرمانه عمومی است ، این موضوع هم مردود است.

بی گمان ماجرای اخیر عبرتی است برای مسوولان که قبل از آن که ردای وکالت و سیاست و ریاست بر تن کنند ، کمی بر روی "جنبه"داشتن خود تمرکز و تمرین کنند و بدانند که پذیرش مسوولیت مساوی است با زیر ذره بین قرار گرفتن و نقد شدن مستمر و لذا اگر توان نقدپذیری و حتی دیدن کاریکاتور خود را ندارند، همان بهتر که همانند شهروندان عادی روزگار سپری کنند و کاری به کار سیاست نداشته باشند.

نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

خبرگزاری مهر: رئیس شورای اسلامی شهر اراک از آغاز به کار محسن غفاری عضو دوم علی البدل شورای شهر اراک به عنوان عضو نهم شورای اسلامی شهر اراک خبر داد.منوچهر کاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بعد از اعلام حکم سلب عضویت یکی از اعضای شورای اسلامی شهر اراک توسط شورای حل اختلاف استان براساس قانون باید یکی از اعضای علی البدل به عنوان عضو جایگزین معرفی شود که پس طی مراحل اداری از طرف فرمانداری محسن غفاری به عنوان عضو جدید شورا معرفی شد.وی افزود: با توجه به اینکه علیرضا محمودی اولین عضو علی البدل شورای اسلامی شهر اراک از عضو علی البدل بودن استعفا داده بود، عضو علی البدل دوم به شورای شهر معرفی شد.

وی اظهارداشت: در جلسه روز گذشته در صحن شورای اسلامی شهر اراک با حضور وحید زاده معاون سیاسی فرمانداری اراک، محسن غفاری به عنوان جایگزین رضا یوسفی تبار معرفی و مراسم تحلیف عضو جدید شورا برگزار شد....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

برداشت نیوز-شما خودتان این وضع را به وجود آورده‌اید. هی گفتید آقای بهاء الدینی اینطور است و آنطور است. هی کرامات گفتید. من خودم در قم بودم و این چیز‌ها را می‌دانم و اینجا هم که هستم کتاب‌های زیادی می‌خوانم و این حرف‌های کرامات را که می‌زنند و می‌نویسند می‌خوانم و معتقدم شما خودتان، کشور را به روزی انداخته‌اید که این گرفتاری‌ها پیش آمده و جمکران را آنطور بزرگ کرده‌اید و منبری‌ها آن حرف‌ها را می‌زنند. من منبر‌ها را هم گوش می‌کنم. من بنای دخالت در ایران را ندارم. ایران مهندسی شده است و سر مهندس هم دارد و من نباید دخالت کنم.

خبرآنلاین: چاپ دوم کتاب «آیت‌الله سیستانی و عراق جدید» نوشته مسیح مهاجری با اصلاحات جدید از سوی سازمان انتشارات روزنامه جمهوری اسلامی وارد بازار نشر شد....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
شنبه بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

مرکزی دیلی : جناب آقای نماینده سابق شهر اراک که ظاهرا به زعم خود زندگی سیاسی اش را با اتمام دوره نمایندگی تمام شده می بیند دقت کند که بر اساس رفتار ایشان نسبت به اراک و اراکی قضاوت می شود. وقتی روز قبل از افتضاح حضور شما در برنامه نود با فلان مشاور و بهمان فرد نزدیک به شما تماس گرفته می شود و برادرانه از شما می خواهند بیش از این آبروی اراک و اراکی را نبرید شما و اطرافینتان گوشتان به این موارد بدهکار نیست.

شما باز هم دارید با آبروی اراک و اراکی بازی می کنید و اگر از دیدگاه سود و ضرر به این موارد نگاه کنید این مورد باز هم یک شکستی دیگر برای شما محسوب می شود و یک بررسی ساده از ماهها و سالهای گذشته کافی است بدانید بهترین فرصت ها را به بزرگترین تهدیدات علیه حیات سیاسی خود بدل نموده اید که الان دیگر کار از کار گذشته و بدون شک پافشاری شما در اینگونه اشتباهات آسیب بیشتری به شما وارد خواهد ساخت....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
جمعه بیست و دوم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

تابناک : ماجرای محکوم شدن یک کاریکاتوریست اراکی به 25 ضربه شلاق، به جرم کشیدن کاریکاتور نماینده این شهر، خبری بود که به سرعت مرزهای استانی و حتی کشوری را درنوردید و بازتاب جهانی پیدا کرد. این واقعه بیانگر نکات مهمی برای مسئولین کشور ماست.

روز گذشته خبری منتشر شد، مبنی بر اینکه کاریکاتوریست نشریه محلی «نامه امیر»، به دلیل کشیدن کاریکاتور نماینده شهر اراک و شکایت این نماینده، به 25 ضربه شلاق محکوم شده است، حال آن که در این کاریکاتور، هیچ نکته توهین آمیز و غیرمتعارفی به چشم نمی‌خورد.

از اصل خبر و غیرمعمول بودن کار نماینده و رأی قاضی دادگاه که بگذریم، نکته مهمی که به نظر می‌رسد به هیچ وجه از سوی این دو مقام محلی پیش‌بینی نشده، فراتر رفتن این خبر از مرزهای استانی و حتی کشوری و ایجاد کمپینی جهانی در محکومیت این کار بوده است.

در این راستا، افزون بر بازتاب سریع و گسترده‌ای که این خبر در میان خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری داخلی پیدا کرده، مطبوعات بین‌المللی نیز از روز گذشته تاکنون، یک به یک در حال پرداختن به این موضوع هستند....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
جمعه بیست و دوم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

در پی انتشار خبر محکومیت یک کاریکاتوریست اراکی به 25 ضربه شلاق ، آن هم به دلیل کشیدن کاریکاتوری متعارف از نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی ، سایت های خبری ایران با صدور بیانیه مشترکی ، خواستار تجدید نظر در این باره و اصلاح روش های برخورد با رسانه ها شدند.

عصرایران - تابناک - اعتدال - مشرق نیوز - انتخاب - قانون آنلاین - آتی نیوز - افکار نیوز - صراط نیوز - عصرخبر - پول نیوز - بازتاب امروز - بی باک - افق نیوز -ایران ویج - جذاب نیوز - 598 - همراهان نیوز - زیست نیوز - بولتن نیوز - شفاف - پارسینه و...

متن بیانیه به شرح زیر است:

"مطلع شده ايم که چندي پيش ، يک کاريکاتوريست اراکي به دليل يک اقدام متعارف و معمول رسانه اي ، به تحمل تازيانه محکوم شده است. وقتي خبر را شنيديم که محکمه اي ، کاريکاتوريست يک رسانه محلي را به دليل کشيدن کاريکاتور نماينده اراک در مجلس شوراي اسلامي "مجرم" شناخته و حکم داده که 25 ضربه شلاق به او بزنند ، گمان اصلي مان اين بود که يا با شايعه اي مضحک مواجهيم و يا کاريکاتور ترسيمي ، واجد وصف مجرمانه "توهين" - ان هم در حد اعلا - بوده است که باعث شده اولاً يک نماينده با آن همه مشغله کاري ، ره به شکايت برد و ثانياً دادگاه اراک نيز با بررسي تخصصي کاريکاتور ، آن را مصداق توهين بداند و چنان حکم سنگين و عجيبي را صادر نماید....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
پنجشنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت
عصرایران - خبری که اخیراً درباره صدور حکم شلاق برای یک کاریکاتوریست اراکی منتشر شده ، به حدی شگفت انگیز و باور ناپذیر بود که برای اطمینان از صحت و سقمش ، کلی پرس و جو کردیم و نهایتاً دریافتیم که خبر واقعی است!

ماجرا از این قرار است که نشریه "نامه امیر" که در اراک منتشر می شود ، کاریکاتوری کاملاً معمولی و متعارف از نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی منتشر کرده بود که با شکایت نماینده مذکور مواجه شده و نهایتاً دادگاه اقدام به صدور یکی از عجیب ترین آرای تاریخ قضایی کشور کرده است: 25 ضربه تازیانه برای کاریکاتوریست!

اگر کسی کاریکاتور را ندیده و خبر را شنیده باشد ، حتماً تصور می کند که کاریکاتوری موهن و خارج از نزاکت و اخلاق منتشر شده که اولاً نماینده شکایت کرده و ثانیاً دادگاه نتوانسته به رأیی کمتر از شلاق ، رضایت دهد!اما واقعیت این است که کاریکاتور ترسیم شده ، نظیر هزاران هزار کاریکاتوری است که تا کنون در رسانه های کشور با موضوع چهره مسوولان ، از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا وزیران و استانداران و نمایندگان و هنرمندان و ورزشکاران منتشر شده و می شود و مساله ای کاملاً کاریکاتور نماینده اراکعادی و پیش پا افتاده است.

حال سوال اینجاست که واقعاً بر چه مبنایی در جمهوری اسلامی ایران ، دادگاهی به خود اجازه می دهد برای یک مساله کاملاً متعارف ، حکم به محکومیت دهد و یک کاریکاتوریست را به گناه ناکرده ، محکوم به شلاق نماید؟!

متاسفانه باید گفت که سطح درک رسانه ای در میان مسوولان برخی شهرها به حدی اندک است که تضییقات رسانه ای بسیار بیشتری  را بر روزنامه نگاران استان ها تحمیل می کنند و الا در پایتخت ، برغم همه نقدهایی که بر برخورد با رسانه ها وجود دارد ، شاهد چنین سخت گیری های مضحکی در این حد نیستیم که یک روزنامه نگار را به خاطر یک کاریکاتور معمولی آن هم از یک نماینده ، محکوم به شلاق کنند!

واقعاً جای شگفتی دارد که در این مملکت ، کاریکاتور همه مقامات - به جز روحانیت به احترام لباس روحانیت - کشیده می شود و نهادهای دولتی و عمومی ، مسابقه و نمایشگاه کاریکاتور برگزار می کنند و جایزه می دهند و ... ولی در همین حال خبر می رسد در گوشه ای از این مملکت یک کاریکاتوریست را به جرم(!) کشیدن کاریکاتور می خواهند دراز کنند و شلاقش بزنند! اگر چنین باشد که باید به کل در رسانه ها را گِل گرفت و لام تا کام حرف نزد و ننوشت و حتی یک کاریکاتور ساده هم نکشید!

بی گمان صدور چنین آرای دهشتناکی ، نه تنها با اهداف عالیه انقلاب اسلامی مردم ایران فرسنگ ها فاصله دارد ،بلکه هدیه ای ارزشمند برای رسانه های ضد نظام است که.....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
چهارشنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

تکمیلی : متاسفانه اقدام احمد لطفی آشتیانی در شکایت از رسانه ها و منجر شدن شکایت وی به محکومیت ۲۵ ضربه شلاق برای یک کاریکاتوریست بازتاب های منفی در سطح ملی منطقه ای و بین المللی داشته است به طوری که شبکه العربیه و  بی بی سی نیز به این موضوع پرداختند و این اقدام خوراکی برای رسانه های بیگانه شده است. همچنین کاریکاتوریست های ایرانی نیز در اعتراض به این اقدام خواستار کشیده شدن کاریکاتور لطفی شده اند که موجی از کشیدن کاریکاتور این نماینده مجلس هشتم اراک در اینترنت منتشر شده است.( اراک آنلاین به دلیل احتمال شکایت مجدد لطفی کاریکاتورها را منتشر نمی کند و خوانندگان با جستجو در گوگل می توانند آنها را مشاهده نمایند)

نکته قابل توجه اینکه لطفی آشتیانی نه تنها از کاریکاتوریست و نشریه منتشر کننده آن بلکه از سایت ها و وبلاگ هایی که این مطلب را به نقل هم زده بودند شکایت کرده است و این پرونده ها نیز در دادگاه در جریان است!!!

در حالیکه در چندین سال پیش نشریه گل آقا کاریکاتور تمام وزرا و نمایندگان و ... را می کشید و اکنون هم در برنامه کلاغ نیوز تلویزیون جمهوری اسلامی ایران کاریکاتور مسئولین نشان داده می شود در اقدامی قابل تامل در اراک و در سال 1391 یک کاریکاتوریست (هنرمند) ( بخوانید مجرم) به علت کشیدن کاریکاتور نماینده سابق مجلس به 25 ضربه شلاق محکوم شد!!!....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

به گزارش «اراک ؛ کلانشهر من» در روزی که مدیر کل پزشکی قانونی استان مرکزی خبر از کاهش تلفات رانندگی در استان مرکزی در سال 90 داده بود، امروز، 19 اردیبهشت 91، یکی از دو کارشناس آژانس بین المللی انرژی اتمی که برای بازدید از مجتمع هسته ای «اراک» به خنداب رفته بودند در سانحه ای رانندگی جان خود را از دست داد.

به گزارش ایسنا، دو تن از کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حال ماموریت در نزدیکی مجتمع خنداب در استان مرکزی دچار سانحه رانندگی شدند و یکی از آن‌ها به نام ok_seok seo از کره جنوبی به علت شدت آسیب ‌دیدگی جان خود را از دست داد.

به نوشته این خبرگزاری در این حادثه که حدود ساعت ۱۲ رخ داد، خودروی حامل کارشناسان از مسیر اصلی منحرف و واژگون شد.

مجتمع آب سنگین «اراک» در نزدیکی خنداب احداث شده است.

نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
دوشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

اراک کلانشهر من : مدتی پس از اعلام خبر انتشار «صورتجلسات و مصوبات شورای اسلامی شهر اراک از سال ۸۶ تا سال ۹۰ به صورت مجزا در ۵ جلد کتاب» از سوی مدیر روابط عمومی آن وب سایت «مرکزی دیلی» در حاشیه ای که بر این خبر نگاشته است آن را اقدامی تبلیغاتی برای انتخابات دور آینده شوراهای شهر و روستا دانسته است.

این وب سایت نوشته است:

«ظاهرا عزیزان شورایی بعد از پنج سال و آنهم یکسال مانده به انتخابات شورای شهر اراک با احتساب دو سال وقت اضافه برای حاشیه سازی در شهر تصمیم گرفته اند که خدمات درخشان خود را به شهروندان اراک اعلام کنند. سوال اساسی اینجاست که چرا باید بعد از پنج سال آنهم بصورت کاملا هدفمند بیت المال شهرداری اراک که باید صرف مصارف توسعه خدمات شهری اراک شود برای تبلیغات انتخاباتی عزیزان آنهم بصورت کاملا مالتی مدیا!!!! و با کلاس!!! هزینه شود....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
یکشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی از عملکرد ضعیف و بی‌رونق ستاد سرمایه‌گذاری استان به شدت انتقاد کرد.عباس رجایی در جمع مدیران دستگاه‌های مختلف اداری استان اظهار داشت: ستاد سرمایه‌گذاری استان واقعا بی‌رمق است و برای تحول در شهر اراک به عنوان مرکز استان نیازمند سرمایه‌گذاری‌های جدی هستیم.وی تصریح کرد: در حال حاضر پول و مکان برای سرمایه‌گذاری به وفور در کشور وجود دارد که با یک برنامه‌ریزی درست و اصولی می‌توان نهایت استفاده را از این امکانات و ظرفیت‌ها ببریم.

منتخب مردم در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولان استان نتوانستند از سرمایه‌های خوب موجود در استان بهره‌برداری خوبی را به عمل آورند، خاطر نشان کرد: هر اداره باید در چارچوب قواعد مربوط به خودش یک پروژه بزرگ به عنوان پروژه دهه پیشرفت و عدالت تعریف کنند.رجایی افزود: از این پس هر دستگاهی موظف است یک پروژه بزرگ را با هدف اشتغالزایی و جذب سرمایه‌گذار در چارچوب قواعد سازمانی تعریف کند تا ما به عنوان نمایندگان مردم در مجلس منابع و اعتبارات مورد نیاز را تامین کنیم.....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
شنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

'ابوالقاسم نصرالهی' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تعداد كل آرای ماخوذه حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان را 35 هزار و 595 رای اعلام كرد و افزود: 'عباس صلاحی' و حجت الاسلام 'كاظم سپاسی آشتیانی' از بین 11 داوطلب این حوزه به مرحله دوم نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

وی ادامه داد: همچنین در این مرحله از نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان حجت الاسلام 'كاظم سپاسی آشتیانی' 15 هزار و 424 رای كسب كرد.

نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
جمعه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

انا لله و انا الیه راجعون

 پنجشنبه شب استاد محمد حسن فخرزاده مدیر مسئول هفته نامه لاله سرخ قدیمی ترین هفته نامه استان مرکزی دارفانی را وداع گفت.ایشان جز قدیمترین روزنامه نگاران استان بودند ،که شاگردان زیادی را تربیت نمودند،که اکثرآنها جز برترین روز نامه نگاران و خبرنگاران استان میباشند.درگذشت ایشان نه تنها موجب حزن اندوه خانواده فخرزاده گردید،بلکه جامعه مطبوعات استان را نیز ماتم زده نمود.

اراک آنلاین این مصیبت را به خانواده ایشان و جامعه مطبوعات استان مرکزی تسلیت عرض نموده و طلب مغفرت برای ایشان و صبر برای بازماندگان آرزو میکند. تشییع پیکر پاک ایشان ساعت ۱۰ صبح از درب منزل ایشان واقع در خ مصطفی خمینی ،گلستان ۱۳ میباشد.

مجلس ختم استاد روز شنبه ساعت ۱۵ الی ۱۷ در مسجد الزهرا واقع در خیابان هپکو برگزار میگردد.

نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
چهارشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت
شماره اول هفته نامه نسیم اراک به مدیرمسئولی مهندس حمیدرضا بادکوبه منتشر شد

نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
چهارشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت
شورا، از شُور تا نزاع

سید سعید میرمحمدی

مدرس دانشگاه

منبع : نسیم بیداری

در خصوص انتقادات زیادی که به عملکرد شورای شهر سوم اراک وارد است حرف های بسیاری وجود دارد که در این مقاله که به مناسبت 9 اردیبهشت روز شوراها نگاشته شده است نمی پردازیم و در زمان خود به آن خواهیم پرداخت اما آنچه که در افکار عمومی دیده می شود لحظه شماری مردم برای پایان دوره شورای شهر سوم اراک است که مردم برای 4 سال آنان را انتخاب کرده بودند و اکنون 2 سال هم اضافه بر شورای شهر اراک سیطره دارند....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
سه شنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

منبع : اراک کلانشهر من

«نهضت حجت اللهی» دانشجوی ترم آخر دانشگاه پیام نور اراک روز گذشته به خاطر عدم وجود پل عابر پیاده یا زیرگذر بر روی کمربندی شمالی اراک برای تردد دانشجویان مجبور شد عرض بزرگراه را طی کند تا به کلاسش برسد اما در راه با یک دستگاه پژو 206 برخورد کرد و در مقابل دیدگان همسر و دختر چهارساله اش جان باخت. همدانشگاهی های خانم حجت اللهی با اطلاع از این واقعه در مقابل درب دانشگاه تجمع کردند که با حضور نیروهای پلیس همراه شد و تا ساعت ها کمربندی شمالی اراک بسته بود. سالها پیش شهرداری بر روی خیابان های ملک و مخابرات پل عابر پیاده نصب کرد و با عدم استفاده از آنها از سوی شهروندان و نامناسب بودن عرض خیابان با پل نصب شده امسال این تجهیرات که با صرف هزینه بسیار خریداری و نصب شده بودند برداشته شدند اما سالهاست که دانشجویان دانشگاه پیام نور اراک مجبورند برای رفتن به دانشگاه عرض بزرگراهی شش بانده را طی کنند!

نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
سه شنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

با برگزاری جلسه شورای شهر اراک و انتخابات سالیانه، منوچهر کاظمی به عنوان رئیس جدید شورای اسلامی شهر اراک منصوب شد.منوچهر کاظمی رئیس جدید شورای اسلامی شهر اراک در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: در این جلسه غیر علنی، اشرف بهادری با پنج رای به عنوان نائب رئیس و فریبا آباقری نیز با همین تعداد رای به عنوان دبیر شورای اسلامی شهر اراک انتخاب شدند.وی بیان داشت: سیدعلی قائم مقامی رئیس کمیسون بودجه، سیدعماد مولایی نسب کمیسیون عمران، فریبا آباقری کمیسون خدمات شهری، اشرف بهادری کمیسون فرهنگی، علی رجایی کمیسون نظارت و زینت السادات کریمی به عنوان رئیس کمیسون حقوقی انتخاب شدند و محمد حسن احمدی نیز رئیس شورای اسلامی شهرستان شد.رئیس شورای اسلامی شهر اراک اظهار داشت: سیدعلی قائم مقامی، اشرف بهادری و حسن احمدی به عنوان اعضای کمیسون ماده صد و زینت السادات کریمی نیز به عنوان عضو کمیسیون ماده 77 انتخاب شد.گفتنی است سید عملاد مولایی نسب و منوچهر کاظمی در این انتخابات برای تصدی پست ریاست باهم به رقابت پرداختند که در پایان منوچهر کاظمی با پنج رای رییس شورای شهر اراک شد.

از حاشیه های این جلسه می توان به نبود رئیس اسبق یکی از ادوار شورای اسلامی شهر اراک به علت خلع عضویت دائم اشاره کرد که موجب برگزاری جلسه با هشت عضو شد.

نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
یکشنبه دهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

پس از مدتها از یکی از اعضای شورای شهر اراک سلب عضویت شد.

به گزارش اراک آنلاین در جلسه 91/9/2 هیات حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراهای اسلامی استان و بر اساس مصوبه 3 جلسه از یکی از اعضای شورای شهر اراک به علت انجام اعمال خلاف شئونات شورایی توسط نامبرده و به استناد بند 4 و 6 و 8 ماده 82 قانون شوراهای اسلامی سلب عضویت شده است.

بر این اساس این عضو سابق سلب عضویت شده شورای شهر اراک در انتخابات بعدی شورای شهر نیز نمی تواند شرکت نماید.

نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
یکشنبه دهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

روز گذشته بیانیه ای با بیش از ۵۰ امضا از طرف بزرگان جوانان  ورزش اراک به پایگاه های خبری استان ارسال شد که توسط امین پناهی تهیه و بزرگان و جوانان فوتبال چون ((امین پناهی ،اصغر حیدری،محمد علی رمزی،صفر شاه محمدی ،رحیم منصوری،مقداد بیات،وحید زکریا ،علی چقا ،رحیم بغدادی ،حامد پناهی و..... زیر آن را امضا نموده بودند.

باسلام و صلوات بر محمد و آل محمد

اینجانبان اهالی ورزش اراک از اینکه با حمایت جنابعالی، شهرداری در ورزش قهرمانی حضور پیدا کرد و به دغدغه سالیان دراز وزش اراک، "عدم حضور یک باشگاه حرفه ای" پایان داد، کمال تشکر و سپاس را دارم.

جناب آقای میری حضور و حمایت شهرداری در ورزش علیرغم تمامی ناملایمات و غرض ورزی ایستادید و از ورزش حمایت کردید و نشان دادید که تا چه اندازه به شادابی و نشاط همشهریان خود می اندیشید....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
چهارشنبه ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

نماینده منتخب مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس نهم از برگزاری دومین جلسه مجمع منتخبین استان مرکزی خبر داد و گفت: در این جلسه نمایندگان موضوعات منافع ملی و استانی را سرلوحه کار خود قرار دادند.

محمد حسن آصفری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر در اراک با بیان اینکه جلسات قبل نیز حول همین محور  برگزار شد افزود: اولین جلسه در حضور نماینده ولی فقیه در استان مرکزی برگزار و دومین جلسه با حضور تمام نمایندگان منتخب مردم در تهران برگزار شد.وی هدف از برگزاری این جلسات را ایجاد وحدت و انسجام بین نمایندگان دانست و تصریح کرد: تعامل بین نمایندگان مجلس نهم وجود دارد و قطعا این روند تداوم خواهد داشت.آصفری با تاکید بر اینکه  بررسی نقاط آسیب ‌پذیر و نقاط قوت استان از جمله مسائلی مطرح شده در جلسه بود اضافه کرد:این جلسات تا قبل از شروع مجلس نهم ( هفت خرداد ماه) و پس از آن نیز برگزار می شود.

نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
سه شنبه پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

رئیس کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس هشتم ، با بیان‌اینکه باید این عقلانیت در جامعه ما وجود داشته باشد که حتی اگر قانونی را قبول نداریم آن را اجرا کنیم، گفت: افزایش ۱۵ درصدی تخلفات دستگاه‌های اجرایی ریشه در قانون‌گریزی مجریان رده بالای کشور دارد. عباس رجایی در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره اعلام دیوان عدالت اداری مبنی بر افزایش ۱۵ درصدی شکایت از دستگاه‌های دولتی، گفت: قبول این واقعیت که اجرای قانون از نارضایتی‌ها و شکایت‌ها کم می‌کند، تخلفات دستگاه‌های اجرایی را کاهش خواهد داد.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  بارها روی این موضوع تاکید شده است که قانون فصل‌الخطاب همه موضوعات و مسائل در کشور است، گفت: اگر چارچوب‌های قانونی را رعایت کنیم همه چیز بر مدار قانون حرکت می‌کند....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
دوشنبه چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

اختصاصی لاله نیوز :امروز دوشنبه خبری در روزنامه خبرورزشی به چاپ رسید که نفت به اراک می آید و شهرداری به شیراز می رود . با توجه به این که تیم دسته یکی شهراداری به شناسنامه این شهر تبدیل شده و بزرگان زیادی برای این تیم در دوران حیات نماینده لیگ یکی اراک زحمات بسیاری کشیده اند و ورزش دوستان خاطرات تلخ و شیرینی با نماینده استان در لیگ آزادگان داشته اند ، با این خبر موج نگرانی در بین هواداران و ورزش دوستان ایجاد شده . ورزش دوستانی که این با حمایت شهرداری و شهردار ورزش دوست اراک در این فصل دیگر دغدغه سقوط را نداشتند با تکاپو افتاده اند تا صحت و سقم این خبر را پیگیری نمایند . از همین رو با سید مرتضی میری شهردار اراک و رئیس هیئت مدیره باشگاه شهرداری هم کلام شدیم....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
دوشنبه چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

به گزارش هزار توی ورزش و سیاست و به نقل از خبر ورزشی شماره 4310به تاریخ دوشنبه 4 اردیبهشت 1391 :ظاهراً و با پیگیری و لابی افراد سیاسی بحث انتقال تیم نفت تهران به اراک قطعی شده شده است .بر اساس خبری که یکی از سایت ها منتشر کرده ، نفت بر اساس مصوبه هیات دولت به اراک کوچ خواهد کرد تا استان مرکزی در فصل آتی لیگ برتر صاحب نماینده شود . با این فعل و انفعال اراکی ها امتیاز شهرداری را می فروشند که اکنون شیرازی ها مشتری پرو پا قرض شهرداری هستند .گویا قرار است شیرازی ها با خرید امتیاز شهرداری اراک ، برق را روانه فصل آتی بازی های لیگ یک کنند و حامی این تیم سازمان همیاری خواهد بود ُکاکوها پیش از این به سراغ استقلال صنعتی و پارسه تهران رفتند که مذاکرات نتیجه ای به دنبال نداشت . البته شیرازی ها برای زنده کردن برق به سراغ تیم هایی چون شهرداری بندر عباس ، پاس نوین همدان و همچنین مس سرچشمه هم رفته اند . حتماً عادل فردوسی پور این سوژه را در برنامه این هفته دنبال خواهد کرد و اگر همانند گذشته عمل کند ، با این فعل و انفعالات خواهد تاخت حتی اگر پای افراد سیاسی در میان باشد.

نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع:  
یکشنبه سوم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت

به گزارش جهان روزنامه اعتماد در گفت‌وگویی با قربانعلی دری‌نجف‌آبادی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشت:

*این‌طور نیست که رهبری برای عده‌ای از مسوولان بیکار در نظام کار ایجاد کنند. این‌گونه اظهارات مایه تاسف است. اینکه برخی از دوستان این سخنان را بعد از این همه تعریف و تمجید مقام معظم رهبری کردند، بگویند مقام معظم رهبری به دنبال این بودند که برای بیکاران کار درست کنند، صحیح نیست.خود بنده از استان مرکزی باید بیش از ۴۰۰ کیلومتر را طی کنم تا به تهران برسم و بعد از جلسه مجمع مجددا به اراک بازگردم. طبق آمارهای خود مجمع بنده بیش از ۹۰درصد جلسات مجمع در طول چهار، ‌پنج سال اخیر حضور داشتم. من بیکار بودم که هر هفته این مسیر را طی کنم؟ خود این آقایان که می‌گویند کار در مجمع برای افراد بیکار است، خودشان چند بار حاضر هستند این مسیر را طی کنند....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط Arak-Online | لینک ثابت | موضوع: